22 КВІТНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ!

Витоки цього глобального свята беруть свій лік з 22 квітня 1970 року, коли мільйони людей вийшли на вулиці, щоб протестувати проти негативного впливу динамічного 150-річного промислового розвитку в США. В 1971 році, на крилах успіху та суспільного резонансу проведеної акції, за ініціативи громадського активіста та сенатора від штату Вісконсін, Гайлорда Нельсона, був проголошений “Тиждень землі” (3-й тиждень квітня). В тому ж році Конгрес США і президент Ніксон створили Агентство з охорони навколишнього середовища, а також впровадили численні екологічні закони, такі як Закон про чисту воду та Закон про вимираючі види.?

Так було започатковане одне з найбільших екологічних свят, до відзначення якого щорічно долучаються 192 країни та мільярд людей по усьому світу. В цей день заведено проводити різноманітні екологічні акції та заходи, які мають на меті спонукати людей та уряди країн світу відповідальніше відноситися до актуальних викликів перед навколишнім середовищем та природою. ?

Люди проводять демонстрації, підписують петиції, зустрічаються з обраними посадовцями та представниками влади, садять дерева, очищають свої міста і дороги. Корпорації та уряди використовують цей день для здійснення екологічних та природоохоронних зобов’язань і оголошують стратегії сталого розвитку.

Також в 2009 році Генеральною Асамблеєю ООН 22 квітня проголошено Днем Матері-Землі. У резолюції № A/RES/63/27 наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах та відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною.

Ми  приєднуємося до відзначення Дня Землі та закликаємо берегти рідну природу та своє власне середовище життя! Пам’ятайте про власну відповідальність перед Планетою, її природними комплексами, тваринним та рослинним світом!