Здоров’я людини, як повітря: його не помічаємо, про нього не турбуємось, доки воно є. Зараз людство змінило своє ставлення до здоров’я: конструктивність не в лікуванні, а у збереженні і підтримці. Тому важливим завданням являється створення нової школи України, яка б плекала творчу особистість, де були б створені умови для повноцінного розвитку дитини.

21 січня 1991 року. Рішенням Харківського облвиконкому відкрита перша і єдина в Україні гімназія-інтернат для дітей, хворих на цукровий діабет. Директором гімназії-інтернату був призначений Гончаров Борис Іванович.Школа-інтернат для дітей, хворих на цукровий діабет розміщена в мальовничому куточку лісопарка м.Харкова. Перший набір – 64 дитини, хворі на діабет, розмістились в приміщенні дачі Постишева. Це двоповерховий особняк, в якому знаходились і спальні, і навчальні приміщення, і кухня, і медичний блок. На території гімназії-інтернату був великий фруктовий сад, його було розчищено, на подвір’ї було розбито клумби, посіяні квіти, заасфальтовані доріжки. Роботи по благоустрою нової установи проводили самі працівники гімназії-інтернату, діти та їх батьки. Почали будувати новий навчальний корпус, який буде відповідати сучасним вимогам.

1997 рік. Гімназію реорганізовано в санаторну школу-інтернат для дітей, хворих на цукровий діабет. Директор школи-інтернату Карасик Оксана Петрівна. Незважаючи на всі труднощі та суперечності, завдяки активності та єдності колектив школи-інтернату досяг високих результатів.

З 1998 року школа-інтернат отримує кращі результати в обласному конкурсі-огляді на кращу підготовку навчальних закладів області до нового навчального року. Роботу колективу відзначено Грамотами та Подяками Головного управління освіти і науки та Харківської облдержадміністрації.

21 січня 2016 року нашій школі виповнилось 25 років.

2012 рік. Рішенням Харківської обласної ради від 26 квітня 2012 року № 414-VI “Про реорганізацію КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “КРАСНОКУТСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК” ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ шляхом приєднання до КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХАРКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ САНАТОРНА ШКОЛА-ІНТЕРНАТ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 10″ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ” назву школи-інтернату змінено на КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ХАРКІВСЬКИЙ САНАТОРНИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 1” ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.

2019 рік. Відповідно до рішення Харківської обласної ради від 30 травня 2019 року № 1040-VІІ «Про зміну типу та перейменування комунальних закладів освіти, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області» КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ХАРКІВСЬКИЙ САНАТОРНИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС   № 1» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ змінив тип та перейменований  у КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ХАРКІВСЬКА САНАТОРНА ШКОЛА № 1» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.

Життєве кредо закладу освіти:

“Хочу бути успішним – маю бути здоровим. Будеш здоровим ти – буде здоровим світ”