Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція” 16 днів проти насильства”. Метою акції є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Що ж таке насильство? Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає. Будь яке насильство починається з психологічного: погроз, образ, звинувачень, імпульсивних,емоційних вибухів! Якщо люди навчаться правильно висловлювати і пояснювати свої емоції не принижуючи людську гідність – сім`ї будуть міцніші, діти щасливіші, а суспільство здоровіше!

Дорослі , в свою чергу, мають задуматися, яким вони хочуть бачити життя своїх дітей, який шлях вони оберуть – символічну чорну футболку (агресія, зло, ненависть) чи білу (розуміння, повага, любов).

Головне – не мовчати! Для цього можна використати Я- висловлювання. Я-висловлювання – форма висловлювання, коли людина говорить про свої наміри, своє бачення, свій стан і свої почуття, намагаючись не зачіпати і не звинувачувати оточуючих. Можна бути 1000 раз правим, але пояснити правильно свої почуття лише раз.Без ярликів, без погроз, без принижень. Інакше це запустить цикл насильства безповоротно – де просто пробач буде замало…

Формула слів- шлях до порозуміння!