дистанційного проведення Всеукраїнського тижня з правового виховання

за темою: «Права та обов’язки громадянина України» в

дошкільних групах КОМНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«ХАРКІВСЬКА САНАТОРНА ШКОЛА № 1»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

з 1 грудня по 8 грудня 2023 року

Мета: підвищувати рівень компетентності педагогів та батьків з питань правого виховання дітей, формувати розумінні необхідності толерантного ставлення до особистості дорослого та дитини, допомогти усвідомити роль педагога у попередженні насильства та жорстокого поводження з дітьми дошкільного віку.

Продовжувати ознайомлювати дітей з основними правами дитини, вчити осмислювати права і сприяти їх дотриманню, впорядкуванню. Формувати розуміння своїх обов’язків та обов’язків дорослих. Вчити аналізувати, зіставляти, міркувати, виховувати почуття приязності і поваги до інших людей.

№ п/п Назва заходу Дата проведення Відповідальні
1 Забезпечення проведення заходів з правового виховання з метою покращення змісту правової освіти і виховання Протягом 2023/2024 н.р Заступник директора з ВР Воробйова С.В
2 Організувати та провести консультацію з педагогічними працівниками «Основні принципи Конвенції ООН про права дитини»

10 грудня – День прав людини

До 08.12.2023 Соціальний педагог Ліхачова Л.В.
3 Запланувати та провести в синхронному та асинхронному форматі заняття, бесіди, дидактичні ігри, спостереження, читання художньої літератури для дітей по правовому вихованню за темою: «Великі права маленької дитини»

«І дівчатко і хлоп’я має право на ім’я»

«Я і моя родина»

«Права і обов’язки дитини в сім’ї»

«Дитячий садок-моя друга домівка»

«Україна – моя Батьківщина»

«Казка вчить як на світі жить»

Вихователі груп

4 Провести сюжетно-рольові ігри: «Сім’я», «Лікарня», «На прийомі у лікаря», «Ми – кухарі», «Лялька захворіла», «Їдальня» тощо

Дидактичні ігри:

«Чарівні окуляри», «Запрошуємо до розмови», «Піктограмма», «Знайомство», «Розмова по телефону»;

– розгадування ребусів та кросвордів «Відгадай ім’я», «Впізнай ім’я та прізвище за портретом»;

Обігравання українських народних пісень, уривків із казок та художніх творів, створення родинного дерева, альбому «Імена моєї родини», «Улюблені прислів’я моєї родини».

Вихователі груп

5 Розглянути проблемні ситуації: «Я сам вдома», «Я загубився», «Дії під час сирени» тощо З 01.12.2023 по 08.12.2023 Вихователі середньої та старшої груп
6 Рекомендовано провести літературну вікторину по казках: «Колобок», «Рукавичка», «Колосок», «Пригоди Буратіно», «Червона Шапочка», «Троє поросят», «Гидке каченя», «Коза дереза», «Зайчикова хатка», «Лисичка та журавель», «Дюймовочка» та інші. З 01.12.2023 по 08.12.2023

Вихователі груп

7 Семінар-практикум для педагогів на тему «Насильство, жорстока поведінка: форми виявлення, профілактика, допомога» 08.12.2023 Соціальний педагог Ліхачова Л.В.
8 Ділова гра для педагогів «Інтеграція суспільного та родинного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини» До 22.12.2023 Новохатська С.Л.
9 Консультативний центр «Паросток»

Коучинг для батьків на тему: «Поради щодо правових взаємин дорослих і дітей»

Нетворкінг з батьками:

1.     бесіда з батьками:«Захисти мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала»;

2.     пам’ятки для батьків в інформаційні куточки: «Права та обов’язки батьків», «Права дитини»;

3.     надання інформації з правового виховання дистанційно через viber, Facebook, власний веб сайт тощо

До 15.12.2023

Китченко Т.В.

Педагоги

10 Фото виставка малюнків «Ми – діти світу. Ми гідні, щоб отримувати все найкраще з того, що може дати світ» (група «Пролісок» на Facebook До 08.12.2023

Вихователі груп

11 Консультація для педагогів: «Правове виховання дошкільників –  обов’язкова умова формування життєвої компетентності особистості» До 15.12.2023 Вихователь-методист Шепелєва Н.В.
12 Розміщення проведених заходів з правового виховання на сайті закладу До 29.12.2023 Вихователь-методист Шепелєва Н.В.