ЩО ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ,
ЩОБ ДОПОМОГТИ СВОЇЙ
ДИТИНІ?
❗️Безпека ❗️
👉Якщо ви живете у небезпечному місці, намагайтеся тримати свою сім’ю разом.
👉Намагайтеся не розлучатися зі своїми дітьми на тривалий
період часу.
👉Переконайтеся, що ваші діти знають своє ім’я, де ви перебуваєте і як отримати допомогу, якщо вони
розлучаться з вами.
👉Якщо ви готуєтеся піти за їжею чи іншими речами для вашої родини,
завжди тримайте своїх дітей поруч або залиште їх вдома на піклування відповідального родича чи дорослого, якому ви довіряєте.
👉Якщо ваша дитина іде гратися, переконайтеся що вона знає, що повинна повідомити вам, куди вона йде, з ким і коли повернеться.
👉Якщо ваші діти кудись їдуть з вами, сплануйте заздалегідь, де ви зможете зустрітися, якщо ви розлучитеся. Переконайтесь, що це місце, яке дитина буде знати і де почуватиметься комфортно.
👉Якщо ви живете у місці з підвищиним рівнем ризику, деякі сім’ї кажуть, що може бути корисно мати особливе слово або фразу, яку дитина зможе розпізнати, і яка означатиме, що в цей конкретний момент дуже важливо негайно вас слухатися. Це може зменшити ризик у небезпечній ситуації, наприклад, якщо ваша дитина розуміє, що вона повинна мовчати, коли ви використовуєте це спеціальне слово. Це може бути будь-яке кодове слово, на яке ви погодилися. Важливо те, що коли дитина почує це слово, вона намагатиметься зробити саме те, що ви від неї хочете. Спробуйте використовувати це слово і хваліть дитину, коли вона робить те, що ви від неї вимагаєте. Ви можете практикувати це в ігровій формі, щоб ця поведінка стала автоматичною, але переконайтеся, що ваша дитина знає, що коли ви використовуєте цю фразу в будь-який інший час — це вже не гра, а реальна ситуація.
(Джерело: Турбота про дітей під
час конфліктів та вимушеної міграції)