ЩО ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ,
ЩОБ ДОПОМОГТИ СВОЇЙ
ДИТИНІ?
❗️Безпека ❗️
?Якщо ви живете у небезпечному місці, намагайтеся тримати свою сім’ю разом.
?Намагайтеся не розлучатися зі своїми дітьми на тривалий
період часу.
?Переконайтеся, що ваші діти знають своє ім’я, де ви перебуваєте і як отримати допомогу, якщо вони
розлучаться з вами.
?Якщо ви готуєтеся піти за їжею чи іншими речами для вашої родини,
завжди тримайте своїх дітей поруч або залиште їх вдома на піклування відповідального родича чи дорослого, якому ви довіряєте.
?Якщо ваша дитина іде гратися, переконайтеся що вона знає, що повинна повідомити вам, куди вона йде, з ким і коли повернеться.
?Якщо ваші діти кудись їдуть з вами, сплануйте заздалегідь, де ви зможете зустрітися, якщо ви розлучитеся. Переконайтесь, що це місце, яке дитина буде знати і де почуватиметься комфортно.
?Якщо ви живете у місці з підвищиним рівнем ризику, деякі сім’ї кажуть, що може бути корисно мати особливе слово або фразу, яку дитина зможе розпізнати, і яка означатиме, що в цей конкретний момент дуже важливо негайно вас слухатися. Це може зменшити ризик у небезпечній ситуації, наприклад, якщо ваша дитина розуміє, що вона повинна мовчати, коли ви використовуєте це спеціальне слово. Це може бути будь-яке кодове слово, на яке ви погодилися. Важливо те, що коли дитина почує це слово, вона намагатиметься зробити саме те, що ви від неї хочете. Спробуйте використовувати це слово і хваліть дитину, коли вона робить те, що ви від неї вимагаєте. Ви можете практикувати це в ігровій формі, щоб ця поведінка стала автоматичною, але переконайтеся, що ваша дитина знає, що коли ви використовуєте цю фразу в будь-який інший час — це вже не гра, а реальна ситуація.
(Джерело: Турбота про дітей під
час конфліктів та вимушеної міграції)