На зображенні може бути: текст «центр громадського здоров'я увага якщо радацйна авария застала на вулиц закрийте HICT POT пдручною тканиною чи медичною маскою перед входом примщення зніміть верхнй шар одягу якнайшвидше3 зайдть примщення BIKHA двер, отвори щилини або протрть вдкрит таголову водою або вологими серветками дочекайтеся офцйних повдомлень вðд влади лише рекомендаци- приймть необхдну дозу калюю йодиду езалишайте примщення розпочинайте евакуацю лише псля офцйного, дозволу PгAHIB влади»
Що робити, якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці?
👉Необхідно терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм, пояснюють у Міністерство охорони здоров’я України.
👉Потрібно якомога швидше зайти у приміщення. Ідеальний варіант – великі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон.
👉Перед входом у приміщення, за можливості, обережно зніміть верхній шар одягу – це допоможе усунути значну частину радіоактивного забруднення.
👉Переконайтеся, що у приміщенні щільно зачинені вікна та двері, закриті вентиляційні отвори.
👉Обовʼязково прийміть душ або обітріть тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому за можливості необхідно помити голову.
👉Якщо в момент аварії на вулиці перебували домашні улюбленці, їх також необхідно помити, або, як мінімум, обробити вологими серветками.
👉У разі відповідної рекомендації від влади – прийміть необхідну дозу калію йодиду.
⚠Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії, тому краще не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто. Зауважте, що перші години після аварії – найбільш небезпечні, оскільки у повітрі осідатиме радіаційний пил.
❗Головне – не панікуйте і не покидайте приміщення!
Розпочинайте евакуацію лише після офіційного дозволу органів влади. У разі, якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів.