Гігієна – це не лишень естетичний вигляд людини, дотримання чистоти є життєво важливою необхідністю. Нас оточує багато хвороботворних бактерій. Щоб уникнути їх, потрібно мити руки з милом, чистити зуби зранку та після їжі. Представляємо цікаві факти про гігієну.

Наші знання про гігієну значно змінюються з часом. І, якщо раніше догляд за собою полягав, в кращому випадку, в купанні в дерев’яній мисці раз на місяць, сьогодні кожен з нас має доступ до всіх чудес цивілізації, таких як тепла вода, сантехніка та засоби гігієни. Саме тому деякі наші переконання застарівають і втрачають свою цінність.

Міф №1: Мило вбиває мікробів

Звичайне мило практично не має здатність вбивати бактерії. Замість цього воно очищає шкіру, дозволяючи нам змити більшість мікробів за допомогою води. Тільки мило з позначкою “антибактеріальне” може дійсно вбити бактерії.

 Міф №2: Хороші бактерії захистять вас від поганих

Так звані “хороші” бактерії – це ті мікроорганізми, які знаходяться на нашій шкірі і співіснують з нашим тілом в гармонії. “Погані” бактерії, навпаки, є патогенними і хвороботворними і можуть викликати інфекції та хвороби. І хороші, і погані бактерії завжди присутні на нашому тілі, і їх кількість є всього лише різною для різних людей. Однак присутність “хороших” бактерій не захищає нас від шкідливих мікробів. Більш того, навіть “хороші” бактерії в неправильному місці можуть призвести до серйозних захворювань.

 Міф №3: Антисептики для шкіри – найкращий засіб для знищення мікробів

Антисептики ефективні для знищення шкідливих бактерій тільки в тому випадку, якщо вони містять від 60 до 95% спирту. Спирт здатний вбивати риновирус, герпес, ВІЛ, грип, гепатит, грибок і навіть туберкульоз. Насправді, спирт здатний вбити до 99,9% всіх бактерій на шкірі протягом 30 секунд. Тим не менш, вони не підходять, коли наша шкіра сильно забруднена або покрита кров’ю. У таких випадках необхідно спочатку ретельно промити рану водою і милом, а потім вже використовувати антисептик, якщо це необхідно.

Міф №4: У дітей заводяться воші від недостатньо особистої гігієни

На жаль, це міф. Воші можуть завестися навіть у тих дітей, які ретельно стежать за особистою гігієною. Воші передаються через прямий контакт “голова до голови” або через контакт з одягом, такий як шапка, шарф тощо. Або через предмети особистої гігієни, такі як гребінці, рушники.

Міф №5: Знищення мікробів на руках знизить наш імунітет

Наше тіло завжди вкрите мікроорганізмами, і ми не зможемо позбутися від них усіх. Вони дійсно приносять нам користь, активуючи нашу імунну систему. Позбавлення від мікробів, які з’являються на наших руках, не зможе знизити наш імунітет, проте зможе уберегти нас від деяких хвороб.

Міф №6: Поганий запах з рота не обов’язково викликаний поганою гігієною порожнини рота

І це правда. Неприємний запах з рота викликається бактеріями порожнини рота, проте це не означає, що ми недостатньо стежим за особистою гігієною. Однією з найпоширеніших причин неприємного запаху є сухість у роті. Саме тому у багатьох людей може спостерігатися неприємний запах з рота вранці, адже під час сну сповільнюється виробництво слини. Слина діє як ополіскувач для порожнини рота, а також містить сполуки, що вбивають бактерії. Коли слини недостатньо, бактерії мають сприятливіші умови для росту і розмноження. Все це призводить до неприємного запаху. Іншою поширеною причиною неприємного запаху є захворювання ясен і зубів.