18.11.2020 було проведене вчителем-логопедом Комар Т.В. підгрупове логопедичне заняття з дітьми старшого дошкільного віку на тему«Осіння подорож» Автоматизація звука (Ш) в словах з використанням елемента Су-Джок терапії”

Мета: Продовжувати розвивати артикуляційний апарат, мовленнєве дихання, дрібну моторику пальців рук, вчитися узгоджувати моторно-рухову  та мовленнєву діяльность, силу голосу. Автоматизувати звук  (Ш) в словах (слова з прямими складами, слова із зворотними складами, слова зі збігом приголосних), узгоджувати слова  у роді та відмінку.  Розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, уяву, сприймання.  Виховувати почуття колективізму під час виконання завдання, чемне відношення один до одного,вчитися  одержувати позитивні емоції.

Обладнання:  макет  осінньої  пори року, картинки-символи до артикуляційної вправи , люстерки, серветки, м’ячики-їжачки, дидактичний матеріал до вправ «Що в міщечку?», «Каштанові слова», дитячі музичні інструменти, звукозапис осінньої мелодії.

Хід заняття:

  1. Організаційний момент

Дітвора, ви добре спали?

Без плачу сьогодні встали?

Один одному всміхніться,

Всі до мене поверніться

В нас гостей зараз багато,

Треба всіх іх привітати

  1. Основна частина

-Діти, яка пора року?

-Назвіть осінні місяці (перший, другий, третій)

-Чому називається місяць листопадем?

Листопад зимі двері відчиняє)

-Які зміни в природі?

(пташки відетіли, урожай зібрали)

-Хто листочки позривав з дерев?

Аутотренінг «Осінній вітер»

Я-вітер, я- осінній вітер.

Я  вмію наганяти сірі хмари, застеляти землю густими туманами.  Я вмію шуміти, пролітаючи над скошеними полями.

Я –нагинаю дерева, зриваю з гілок пожовклі листочки.

А коли зупиняюсь, відкриваю глибоку блакить неба, барвисту красу осіннього лісу, а потім підіймаю від землі запах опалого листя, грибів і несу їх на своїх крилах.

Вітер осінній- рвучкий, непосида

Зашумів (Ш-ш-ш), дмухнув і листочки розкидав (берем в ручки листочки)

(вдих через ніс, видих(-Ф-ф-ф)

Килимом з листя всю землю накрив

Потім на ньому кружляв, шурхотів (Ш-ш-ш)

Знаємо добре ми з вами

Пахне цей вітер грибами.

-Як шумить вітер??

Ви напевно зрозуміли, що сьогодні на нашому логопедичному занятті, ми будемо і надалі вправлятися у правильній вимові звука  (Ш) в словах.

Що треба для цього робити? Що допомагає нам правильно розмовляти?

  1. Вправа для розвитку артикуляційної моторики «Язик-чарівник»

Знаємо, що наш Язик

Дивовижний чарівник

Все, що ми захочем

Зробить він охоче

Перетвореться спочатку

На малесеньку лопатку                  Лопатка

Гостру голочку язик                       Голочка

Вже давно робити звик.

Побажає стане чашкою                  Чашка

Зовсім це йому не важко

Не спиняється годинник

Відраховує хвилинки

Зробим разом ми ось так

Тік-так, тік-так                           Годинник

Наша гойдалочка мила

Діткам всім дарує крила

Вгору-вниз, вгору-вниз

Піднімись і опустись                                    Гойдалка

Серед лісу на горбочку

Гарні виросли грибочки

А найкращий- боровик

З ним знайомий наш язик                                     Грибок

Знаєш ти і знаю я,

Якщо трапиться змія,

І покаже своє жало

Сміху мабуть, буде мало                             Змійка

Карлсон прилетів і зранку

Зїв варення цілу банку                                 Смачне варення

І злизав її ось так

Ой, який чудовий смак!!!

Ось біжать без перепони

По дорозі диво-коні

І дзвенять підкови

Коників казкових                                         Коник

А тепер наш язик

Забелькоче, як індик                                    Індик

Що ж бо хоче він сказати

Неслухняним індичатам

Наш язик-чарівник

Показав усе, що міг

Повернувся у хатинку

Час прийшов для відпочинку.                     Розслаблена посмішка

Зробіть губами трубочку

На чашечку язик перетворіть

Її підніміть за верхні зуби

Подуй на чашечку вгорі

Як теплий подих ти відчуєш

То звук тоді який почуєш.

-Ш-ш-ш-ш….

  1. Ще нам доп. розмовляти наші пальчики….

Вправа  «Добрий ранок, любий м’ячик»

Права рука.

На столі м’яча ганяю

Уперед, назад , катаю

Ним долоньку гладить буду

Трохи стиснуть не забуду

Кожен пальчик притискаю

(Великий, вказівний, середній, безіменний, мізинчик)

Мячик , любий не барися,

І по ручці покотися

Мячик сильно я стискаю

Ручку потім поміняю

Ліва рука

На столі м’яча ганяю….

3 .Дидактична гра «Що в мішку?»+ фонарики

Автоматизація звука (Ш)  в словах з прямими  складами

Шуба, шапка…..

Яке слово сподобалось, чим саме?

4.Дидактична гра «Каштанові слова»

Автоматизація звука (Ш) в словах із зворотними складами та в словах зі збігом приголосних + узгодження моторно-рухової та мовленнєвої діяльності

  1. Трішки відпочинемо гра «Відгадай, що неправильно?»

Чи це правильно, чи ні

Що мов сажа чорний сніг

Що зайча не їсть травичку

Буряки ростуть без гички?

Що ведмідь літати вміє.

Що вода холодна гріє?

Що в собачки нявкать хист,

Черепаха-танцюрист?

Що бува зимою літо,

Що у річці садять квіти?

Що перо і пух важкі,

А цукерки всі гіркі?

Поїзд по асфальту їде,

І не люблять гратись діти?

Чи це правильно, чи ні,

Ну ж бо розкажіть мені.

На сьогоднішньому занятті ми  багато говорили про сезонні зміни в природі,  нагадали з вами, які осінь нам подарувала подарунки,  які осінні фарби, а тепер ми для  Пані Осені подаруємо прощальну мелодію

(мелодія з музичними інструментами у виконанні дітей)

-Ось такий акорд прощальний, був у нашій подорожі на прощання!

На цьому наше заняття закінчено

  1. Організація закінчення
  2. Підсумок заняття. Що сподобалось? Шо ні?

Більше інформації ТУТ:на Facebook https://www.facebook.com/groups/294628604571524/