Проведення Всесвітнього дня боротьби з діабетом 14 листопада ініційоване у 1991 році ВООЗ та Міжнародною діабетичною федерацією.  Ця дата відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін . У січні 1922 року нікому не відомий молодий канадський вчений Фредерік Бантінг вперше в історії врятував життя, зробивши ін’єкцію інсуліну 14-річному хлопчику, який страждав важкою ювенільною формою цукрового діабету. Відкриття Фредеріка Бантінга і Джона Маклеода врятувало життя мільйонам. І хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну люди навчилися тримати цю хворобу під контролем. Визнанням першого великого досягнення XX століття в галузі біохімії та медицини була Нобелівська премія, присуджена Бантінгу і Маклеоду в 1923 році.

Основною метою проведення Дня діабету є підвищення обізнаності населення щодо наслідків та профілактики цього небезпечного захворювання.

Вихователем Колісник І.Г. для вихованців Комунального закладу “Харківська санаторна школа №1” Харківської обласної ради проведено годину спілкування “Діабет: освіта і профілактика”.