25 листопада стартувала щорічна в рамках участі України в щорічному міжнародному заході, покликаному підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.
Міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства» з 1991 року. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його та комплексно реагувати.
Упродовж шістнадцяти днів акції відзначаються такі важливі дати як Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, що означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Для нашої країни це мега актуально зараз, коли відбувається повномаштабне вторгнення країни-окупанта на нашу територію. Українці, наші громадяни, наразі дуже вразливі та незахищені, як на ментальному так і на фізичному рівні. Пам’ятати потрібно одне, якщо ти не можеш (не хочеш) допомогти собі сам, то на допомогу тобі не прийде ніхто. А допомогти собі це означає бути обізнаним та не піддаватись на чужі маніпуляції чи обіцянки.
Якщо ви страждаєте від домашнього насильства – своєчасно зверніться по допомогу.
Контакти служб для постраждалих від домашнього насильства:
• Національна поліція – 102;
• Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги – 067 452 42 31099 452 42 31;
• Гаряча лінія для жертв домашнього насильства — 1547;
• Національна дитяча гаряча лінія — 0 800 500 225 (безплатно зі стаціонарних телефонів), 116-111 (безплатно з мобільних);
• Національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству — 0 800 500 335 (безплатно зі стаціонарних телефонів), 116-123 (безплатно з мобільних);
• Цілодобова правова допомога – 0 800 213 103.