Як впливає на наш мозок і уяву гра
Як гра впливає на наш мозок і уяву
Про книжку «Гра. Як вона впливає на нашу уяву, мозок і здоров’я»
Здається, що ми знаємо про ігри все. Ми багато грали в дитинстві, в дорослому віці теж граємо з дітьми, але раптом гра відкривається з несподіваного боку. Поговорімо про книжку Стюарта Брауна «Гра. Як вона впливає на нашу уяву, мозок і здоров’я».
Вона про роль гри в житті. Виявляється, що люди, котрі захоплено грали, конструювали, збирали й розбирали різні пристрої в дитинстві та юності, різняться вмінням розв’язувати нестандартні задачі у своїй робочій діяльності.
Це помітили керівники НАСА, бо нові фахівці, які замінили тих, котрі пішли на пенсію, не могли вирішувати нестандартні проблеми, що часто виникають у цій галузі. Молоді люди, які закінчили найкращі технічні університети, але в дитинстві не збирали руками різні технічні пристрої й моделі, як це було прийнято раніше, опинялися в глухому куті, коли доходило до практичних завдань.
Користь рольових ігор для дітей велика. Спостереження показують, що такі ігри значно полегшують процес побудови ваємин у групах, у яких згодом доводиться вчитися і працювати. Тож дорослим важливо підтримувати це.
Гра зміцнює дух сім’ї, діти і дорослі виробляють навички спільно вирішувати, співпрацюють, молодші спостерігають старших у ділі, разом сміються та співпереживають.
Виявлено, що найінтенсивніше мозок розвивається саме в ігрові періоди життя людини.
Гра уяви – це найпотужніша людська здатність. Уява створює нову реальність. І під час внутрішнього дослідження такої реальності відбувається розвиток. У процесі гри діти вчаться розповідати різні сюжети, опановуючи вміння складати історії. Це приносить їм радість, а потім і впевненість у своїх можливостях. Загалом уява є надзвичайно потрібною для емоційної стійкості та креативності.
Спільна гра дітей створює базове розуміння дружби, часто на багато років уперед.
У книжці наведено висловлювання Оуена Вайта, відомого першопрохідця в лікуванні стресу: «Є любов і гра – і вони об’єднують людей на якнайбільш глибинному рівні. Гра дає мені змогу зануритися в ситуацію. Вона не скасовує страждань і несправедливості і не вирішує світових проблем, але, переживаючи її, особливо разом із дитиною, ви відкриваєте своє серце й бачите, що всередині. Гра допомагає повернутися в дитячий стан розуму і краще впоратися з основними задачами й викликами, які постають перед нами».
Книжка Стюарта Брауна «Гра» не тільки про гру, вона також про щасливе й повноцінне життя.