Доступ до якісної дошкільної освіти має позитивні довгострокові соціальні та економічні наслідки: нівелює різницю у знаннях дітей на початку школи, має вплив на результати навчання дітей з мовлення та математики у шкільні роки, зменшує ризик передчасного завершення навчання у школі. Разом з тим, визначення якості багатогранне та може включати різні параметри.

У 2011 році тематична робоча група Європейської Комісії виокремила 5 складників якості дошкільної освіти та 10 загальних рекомендації щодо роботи з ними – Європейську рамку якості дошкільної освіти. З-поміж них – доступність, навчальна програма, управління, педагогічні працівники тощо. Експертки Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України підготували матеріал, завдяки якому можна докладніше дізнатись про цей документ та міжнародне визначення якісного дошкілля. Завантажуйте текст за посиланням.

Європеи_ська_рамка_якості_дошкільноі_освіти